II.A

Středa  ČJ M  ČJ HV
Čtvrtek ČJ  M ČJ TV
Pátek  ČJ M  ČJ PRV

Jak správně držet tužku (video)

21.10. angličtina se přesouvá na středu ve stejný čas!!!

Týdenní plán

Třídní učitelka: Mgr. Lucie Šebková
Kontakt: sebkova@zs-zasmuky.cz,

Prázdniny 2024/25

Google učebna

Konzultační hodiny:

• po telefonu každý všední den do 15.30
  • osobní konzultace ve škole po předchozí domluvě individuálně v odpoledních hodinách pondělí, úterý, čtvrtek do 16.00
  • ke sdělení informací ohledně žáka slouží žákovský notýsek, v krajním případě telefon (Preferuji SMS/WhatsApp zprávy.)

Prosím pravidelně kontrolujte dětem hlavy kvůli častému výskytu vší. Infekční děti nesmí do školy.

Dovybíráme Kč 20,- na dopravu do divadla.

- opět možnost zapsat se do tabulky po rozkliknutí odkazu

17.10. muzeum Kolín  "Dům plný příběhů"
(doprava 35,-, vstupné 50,-)
- sraz ve třídě v 7.30 nebo na vlakovém nádraží v Bečvárech v 8.30
- odjezd ze Zásmuk v 8.09 (v Bečvárech budeme v 8.15)
- odjezd z Bečvár 8.47 (Čekání na vlak si zkrátíme hraním her a soutěží, zábavným procvičováním učiva, případně procházkou.)
- s sebou větší svačinu (toasty, bagety, řízek s chlebem :-), ovoce, zelenina, láhev s pitím, která neteče - paradoxně je nejlepší na cesty obyčejná PET lahev se šroubovacím uzávěrem, sušenka/mléčný řez apod.)
- čepice, bunda, kapesníčky
- Nevím, jestli bude příležitost, ale můžete dětem dát kapesné dle vlastního uvážení. V žádném případě jim však peněženky schraňovat nebudu. :-) Veškerá moje pozornost bude soustředěna na jejich bezpečnost a abych Vám děti v pořádku vrátila. :-)
- Program nám začíná v 9.30 a je asi na hodinu. Děti se pak v klidu nasvačí.
- Odjezd z Kolína v 11.17
- Příjezd do Zásmuk v 11.51
- Děti, které normálně chodí na obědy si dojdou na polévku a poté je odvedu do družiny.
- Pakliže chcete, abych děti pustila samotné ze školy, potřebuji, abyste mi dali písemně vědět (lístek, SMS, WhatsApp)
- Pokud chcete, aby Vaše dítě vystoupilo na zpáteční cestě na jiné zastávce, není problém, když dáte včas vědět, tj. než vyrazíme. Pak už nebudu mít čas sledovat telefon.

Vážení rodiče,
dne 17.10. je možné předat své dítě v 8.30 v Bečvárech na vlakovém nádraží. Je nutné osobní předání dítěte a vyplněný souhlas. Zpáteční cesta bude autobusem do Zásmuk.
Souhlasím, aby mé dítě ........................... bylo předáno 17.10.2024 v 8.30 na nádraží v Bečvárech.
                                         Podpis:................................

13. ledna 2025 začíná kurz plavání.

Zájmové kroužky
Zájmové kroužky jsou povinné a odhlásit lze až v pololetí. Je třeba absenci omlouvat úplně stejně jako školní docházku.

Angličtina hrou 2

Do kurzu se přihlásilo 28 dětí. Během úvodní hodiny, která proběhla 1. října pátou vyučovací hodinu jsem děti rozdělila na dvě skupiny. Děti, které angličtinu nikdy neměly, jsem dala do jedné skupiny, aby nebyly demotivované pokročilými žáky. Aby však byly  skupiny vyrovnané i početně, musela jsem rozdělit i několik žáků pokročilých. Je možnost na třídních schůzkách ještě domluvit nějaké případné přesuny. Paní učitelka Šafránková  nabízí další možnost konání kroužku ve středu ve stejný čas.

Pondělí 12.20-13.20 Kateřina Šafránková

Cikánová Amálie   Živnůstková Žofie

Fotbalové hraní (p. uč. Holovský)   úterý 12.30-13.30

Přírodovědný kroužek (p. uč. Petrová)   středa 13.00-14.00

Přírodovědný kroužek bude pravděpodobně zrušen pro nízkou účast a nemožnost změnit termín konání.

Čtenářský klub (p. asistentka Zemanová)

Čtenářský klub je kroužek zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti a porozumění textu.

Předpokládá se, že žák zvládl učivo prvního ročníku a čte s porozuměním. Nejde o nácvik hlasitého čtení. Součástí práce budou i domácí úkoly formou čtení vybraných knih, o kterých si pak společně budou děti povídat, návštěvy městské knihovny, vyplňování pracovních listů apod.

Barvínek (p. družinářka Masopustová)  středa 13.00-14.00

Pomůcky do 2. třídy:
Penál:
2 pera (Tornádo), tužka tvrdost 2, 3, (mikrotužka), guma, ořezávátko, malé pravítko, 2 fixy na mazací tabulku, (fixy, zvýrazňovače), nůžky, lepidlo v tubě

Výtvarné potřeby (kufřík nebo sáček připevněný k lavici):
modelína, modelovací podložka, igelit na stůl, kelímek, vodovky, tempery, paletka, štětec plochý a kulatý (alespoň po jednom kusu), voskovky, tekuté lepidlo (Herkules), 1 špejle

Další potřeby:
pravítko 30 cm, mazací tabulka, pořadač nebo rychlovazač (desky s děrováním), trhací blok bez linek A4

Ostatní školní pomůcky jako například pracovní sešity, čtvrtky, barevné papíry aj. v hodnotě Kč 1000,- budou zakoupeny školou a hrazeny rodiči. (přesný rozpis v září)

20.9.23 od 15.30 informativní třídní schůzka (odkaz na dokument s informacemi)

Výňatek ze školního řádu

Ve středu 20.11.2024 od 15:30 Konzultační třídní schůzky